Perwoll Perwoll Perwoll

Polimery

Chcesz, aby twoje pranie miało na sobie powłokę ochronną, aby uchronić je przed zabrudzeniem zaraz po wyjęciu z pralki? Doskonale, Perwoll może ci to zapewnić dzięki polimerom, które zawiera. 

Dobrze wiedzieć

Polimery pełnią w detergentach przeróżne funkcje, niekiedy zapewniając specjalne efekty użycia tych wyrobów.

Przykłady:

 • Środki antypienne: W pralkach detergenty tworzą pianę, której nadmierna ilość może zakłócać proces prania. Wielkość piany kontroluje się wprowadzając do receptur środki antypienne.
 • Środki przeciwdziałające przenoszeniu barwników utrzymują wypłukany z tkanin podczas prania barwnik w wodzie i hamują jego osadzanie się na innych tkaninach. Stosuje się je w środkach do prania tkanin kolorowych.
 • Rozjaśniacz optyczny: Rozjaśniacze optyczne stosowane są w środach do prania białych tkanin, aby uwydatnić ich biel i przeciwdziałać zażółceniom.
 • Polimery ułatwiające usuwanie zabrudzeń: podczas prania osadzają się na włóknach tworząc warstwę ochronną. Z tak zabezpieczonych tkanin łatwiej jest przy kolejnym praniu usunąć plamy.

Jak stosujemy polimery?


W naszych detergentach stosujemy polimery o różnych funkcjach podczas prania: przeciwdziałające ponownemu osadzaniu się zabrudzeń, zapobiegające przenoszeniu barwnika pomiędzy różnymi wspólnie pranymi tekstyliami, poprawiające skuteczność usuwania zabrudzeń itp.  Niektóre z nich są dobrze biodegradowalne, ale niektóre - niestety - słabo. Stale pracujemy nad zastąpieniem ich składnikami rozkładalnymi biologicznie o równej skuteczności.
 • Opakowanie
  Zrównoważony rozwój jest kluczowy
  Przykładamy dużą wagę do opakowania, aby było funkcjonalne i nadawało się do recyklingu.
 • Twój Wkład
  Bądź częścią ruchu
  Blisko 80% używanej energii i śladu węglowego detergentów do prania jest powodowane przez fazę użytkowania, czyli przez faktyczny proces prania w domu.
 • Podróż Produkcyjna
  Nagłe zwiększenie ilości CO2 w atmosferze powoduje ocieplanie się planety i jest głównym powodem zmian klimatu.