Perwoll Perwoll Perwoll

Poprawne dozowanie

W celu dozowania odpowiedniej ilości detergentów powinieneś wziąć pod uwagę kilka aspektów: To, ile detergentu jest potrzebne, jest szczególnie determinowane przez twardość wody. Ilość prania i poziom brudu również są decydujące w kwestii poprawnego dozowania detergentu. Następujące wskazówki powinny pomóc ci dozować detergent poprawnie, również z korzyścią dla środowiska.

 

 • Weź pod uwagę rekomendowane dozowanie na opakowaniu detergentu: znajdziesz ja na każdym z produktów Perwoll. Jest ono zróżnicowane przez niski, średni i wysoki poziom zabrudzenia. W związku z tym, sortowanie prania przed wypraniem zgodnie z poziomem zabrudzenia również mogłoby być pożyteczne. Im brudniejsze pranie, tym więcej detergentu powinno się użyć. W przypadku płynnego detergentu inne ilości są wymagane, niż w przypadku detergentu w proszku. Na każdym opakowaniu produktu niezależnie od rodzaju znajdziesz rekomendowane dozowanie odpowiadające również twardości wody.
 • Aby być pewnym, powinieneś zapytać swojego lokalnego dostawcę wody o dokładny stopień twardości wody. Wtedy będziesz w stanie dostosować dawkowanie detergentu w odniesieniu do konkretnej twardości wody postępując według wytycznych z tabeli na etykiecie produktu.
 • Zalecamy wypełnienie nie więcej niż połowy ładowności bębna pralki.

Jak oszczędzać energię

Blisko 80% używanej energii i śladu węglowego detergentów do prania jest powodowane przez fazę użytkowania, czyli przez faktyczny proces prania w domu. Głównym powodem tego jest energia potrzebna do podgrzania wody w pralce. Właśnie dlatego przez lata nieustannie udoskonalaliśmy formułę naszych detergentów, aby zagwarantować skuteczność prania nawet w niskich temperaturach. Możesz prać swoje ubrania w niższej temperaturze i uzyskać czyste, ładnie pachnące ubrania, jednocześnie oszczędzając energię, a tym samym także CO2. Ponadto rekomendujemy, aby zawsze wypełnić nie mniej niż do połowy bęben pralki, zgodnie z zaleceniami na etykiecie, co pozwoli zminimalizować ilość prań i da oszczędność w zużyciu energii.

Jak oszczędzać wodę

Wykorzystuj pełen załadunek pralki do 2,5 kg dla delikatnych ubrań, pomaga to zaoszczędzić nie tylko energię, ale i również wodę.

Oblicz swój ślad

Poświęć chwilę na skorzystanie z Kalkulatora Śladu Węglowego opracowanego przez Henkel i Instytut w Wuppertal (Niemcy), aby dowiedzieć się, jak twoje osobiste wybory życiowe wpływają na twój ślad węglowy. Wszystkie dostarczone dane pozostaną anonimowe.

 

https://www.henkel.com/sustainability/initiatives-and-partnerships/footprint-calculator

 • Opakowanie
  Zrównoważony rozwój jest kluczowy
  Przykładamy dużą wagę do opakowania, aby było funkcjonalne i nadawało się do recyklingu.
 • Składniki i Formuły
  Co znajduje się w środku?
  Perwoll nieustannie pracuje nad dostarczaniem doskonałej formuły pielęgnacyjnej, która zachowa twoje ubrania pięknymi na dłużej.
 • Podróż Produkcyjna
  Nagłe zwiększenie ilości CO2 w atmosferze powoduje ocieplanie się planety i jest głównym powodem zmian klimatu.