Skip to Content

FAQ

  • Program "Pranie ręczne" albo program do wełny albo delikatne pranie w rękach
  • Specjalny łagodny środek, taki jak Perwoll Wool & Silk
  • Unikaj ugniatania, wykręcania, itd.
  • Nadmiar wody odciśnij w ręczniku
  • Susz na płasko

Wełniane swetry, kardigany i szale mogą przy praniu się filcować. Dlatego należy wybrać odpowiedni program piorący oraz specjalny płyn do prania wełny. Perwoll Wool & Silk z balsamem chroniącym włókna oraz ekstraktem z bambusa dba o Twoją odzież przy każdym praniu i sprawia, że staje się miękka i przyjemna w dotyku.

Kiedy włókna skręconych wełnianych nitek są poruszane mechanicznie przez pocieranie, wykręcanie lub uciskanie, ich cienkie włoski zahaczają się o siebie. Zbyt wysoka temperatura prania może też powodować pęcznienie wełnianych włókien. Jeśli dodatkowo zamiast płynu do prania wełny użyjesz uniwersalnego lub przeznaczonego do prania kolorów środka, możesz uszkodzić wełnę. W konsekwencji tkanina może zostać zniszczona lub podziurawiona. Dlatego właśnie najlepiej jest użyć Perwoll Wool & Silk.

Jeśli ubranie z wełny jest oznaczone jako nadające się do prania w pralce, wtedy nie ma żadnego problemu. W tym przypadku może być prane w programie do prania wełny i odwirowane przez ok. 20 sekund. Bardzo delikatne ubrania z wełny mogą być również prane w specjalnym programie "ręczne pranie wełny". Zalecamy do tego Perwoll Wool & Silk. Jego specjalna pianka pełni rolę amortyzatora i, niczym miękka poduszka, chroni ubrania przed mechanicznymi uszkodzeniami podczas prania w pralce lub w rękach.

Pierze jest wyjątkowo elastyczne. Ciepły, a jednocześnie lekki puch to niekwestionowanie najlepszy materiał do produkcji wysokiej jakości pościeli i ciepłej, komfortowej odzieży zimowej. Do prania puchu użyj np. Perwoll Wool & Silk, ustawiając program dla wełny lub tkanin delikatnych oraz temp. 30°C. Ubrania puchowe lub pościel możesz suszyć na płasko na wolnym powietrzu, trzepiąc je od czasu do czasu. Możesz również osuszyć je w niskiej temperaturze w suszarce.         

Bielizna, bielizna modelująca oraz rajstopy są głównie wykonane ze sztucznych włókien, takich jak poliamid, poliester i poliakryl, czasem z niewielką domieszką innych włókien, jak wiskoza czy bawełna. Włókna te mają wiele zalet: Dobrze zachowują swój kształt, nie gniotą się, łatwo się je pierze, szybko schną i wyjątkowo rzadko wymagają prasowania. Kolorowe syntetyczne tkaniny należy prać w temp. nie przekraczającej 40°C, najlepiej w Perwoll Wool & Silk. Po praniu należy rozwiesić mokrą odzież i pozostawić do wyschnięcia, unikając bezpośredniej ekspozycji na słońcu. Jeśli to konieczne, możesz przeprasować przez wilgotną ściereczkę niezbyt gorącym żelazkiem.         

Włókno lniane, jedno z najstarszych włókien tekstylnych, otrzymywane jest z łodyg lnu. Ma błyszczącą powierzchnię, jest bardzo wytrzymałe, nie mechaci się i nie brudzi zbyt szybko. Kolorowy, niewybielany len najlepiej prać w delikatnym cyklu nie przekraczając temp. 40°C, w Perwoll Wool & Silk. Przed suszeniem rozprostuj ubrania, a następnie rozwieś je na sznurku. Pamiętaj aby nigdy nie suszyć lnianej odzieży w suszarce albo bezpośrednio na słońcu. Len powinien być prasowany na lewej stronie, kiedy tkanina wciąż jest wilgotna.         

Jedwab otrzymywany jest z kokonów jedwabnika i jest jednym z najdroższych włókien na świecie. Odzież wykonana z jedwabiu powinna być przed praniem posortowana według kolorów, aby uniknąć zafarbowania ubrań. Jedwab należy prać w temp. 30°C wybierając program do wełny lub tkanin delikatnych albo specjalny cykl do jedwabiu. Jeśli na metce jedwabnego produktu jest informacja o tym, że można go prać ręcznie, należy wyprać go delikatnie i bez dłuższego namaczania, w spienionej letniej wodzie o temp. nie przekraczającej 30°C, unikając pocierania, szorowania, uciskania czy wyżynania, albo nastawiając pralkę na program "pranie ręczne" lub "wełna". Nigdy nie namaczaj i nie pozostawiaj jedwabiu przez dłuższy czas w wodzie z płynem. Ubrania z czystego jedwabiu susz na płasko, a jedwabne koszule i bluzki możesz rozwiesić do wyschnięcia na wieszaku. Trzymaj jedwab z dala od kaloryferów i silnego słońca, prasuj gdy wciąż jest wilgotny, niezbyt gorącym żelazkiem na lewej stronie.         

Odzież na każdą pogodę z tkanin z membranami albo z mikrofibry najlepiej pierze się w Perwoll Sport & Active. Pierz na programach "delikatnych" z dużą ilością wody i na niskich obrotach. Następnie odwiruj. 

Ubrania zrobione z syntetycznych włókien są bardzo modne. Idealnie powinno się je prać w temperaturze nie przekraczającej 40°C, na programie "syntetyczne", używając Perwoll Sport & Active. Specjalny detergent wnika we włókna podczas prania  i usuwa nieprzyjemne zapachy. Rozwieś do suszenia. Unikaj suszenia bezpośrednio na słońcu.

Wiskoza jest włóknem otrzymywanym w wyniku chemicznej obróbki naturalnych surowców. Jej jedwabisty połysk i sposób, w jaki delikatnie opada, sprawiają, że wiskoza jest bardzo modną, poszukiwaną tkaniną. Jeśli metka zawiera odpowiednią informację, wiskoza może być bez problemu prana w pralce. Wiskoza jest wrażliwa na mechaniczne ruchy bębna pralki, dlatego zawsze powinna być prana na programach "delikatnych" w bębnie zapełnionym do dwóch-trzecich. Tkaninę należy wirować krótko i na niskich obrotach, a następnie rozwiesić na sznurku do wyschnięcia (nigdy nie suszyć w suszarce). Wiskozę można prasować na mokro albo przez wilgotną ściereczkę. Jeśli pomarszczy się w trakcie suszenia, można ją zmoczyć i rozprasować przywracając jej pierwotny kształt.

Perwoll ReNew+ został specjalnie stworzony do pielęgnacji białej bawełny, lnu, tkanin syntetycznych, jedwabnych oraz mieszanych. Nadaje się również do prania firan: pozbawiona wybielacza formuła wygładza naturalne, zmechacone włókna i przywraca do życia poszarzałą biel.

Częste pranie sprawia, że jasne, intensywne kolory stają się przytłumione. Specjalne, pozbawione barwników produkty z gamy Perwoll ReNew+, jak ReNew+ Black, ReNew+ White and ReNew+ Color, przywrócą jasność i blask Twoim ulubionym ubraniom. Po każdym praniu wyblakła odzież wygląda znów jak nowa i odzyskuje swoją pierwotną jasność i blask.

Gama Perwoll ReNew+ nie zawiera ani wybielacza ani barwników: zawarta w produktach formuła wygładza zmechacone włókna, usuwając ich zszarzałą warstwę i przywraca intensywność kolorów. Tylko gładkie włókna są w stanie prawidłowo odbijać światło i sprawić, by kolory były wyjątkowo nasycone.

Włókna białych ubrań nie tylko muszą być wyczyszczone, powinny także pozostawać gładkie i zwarte, aby idealnie odbijały światło, a ubrania wyglądały jak nowe. Specjalna formuła zawarta w Perwoll ReNew+ wygładza zmechacone włókna tkanin. Po każdym praniu, poszarzałe ubrania stają się jak nowe, a biel odzyskuje swój blask. Formuła nie zawiera wybielacza.

Perwoll ReNew+ White może przywrócić jasność i blask Twoich białych firan. Pozbawiona wybielacza formuła została specjalnie stworzona do pielęgnacji białej bawełny, lnu oraz ubrań syntetycznych. Ma ona także moc przywracania firanom ich śnieżnej bieli, sprawiając, że lśnią jak nowe. 

Perwoll ReNew+ Color wygładza zmechacone włókna tkanin i przywraca do życia wyblakłe ubrania . Tylko gładkie włókna mogą skutecznie odbijać światło i sprawić, aby kolory były wyjątkowo intensywne.
Perwoll ReNew+ Color chroni Twoją odzież także przed zafarbowaniem w praniu i przywraca intensywność kolorów. Formuła nie zawiera barwników.