Skip to Content

Opakowanie

Bardzo dbamy o to, aby zagwarantować, że nasze opakowania są funkcjonalne i nadają się do recyklingu.

Strategia opakowań Henkel

Małe drzewko na polanie, na które świeci słońce

Podczas opracowywania naszych opakowań przykładamy dużą wagę do tego, abyś mógł bezpiecznie używać naszych produktów i jednocześnie zmniejszać ich negatywny wpływ na środowisko oraz ilość odpadów.

Nasi eksperci od opakowań stale pracują nad opakowaniami, które wykorzystują możliwie najmniej materiałów oraz przy użyciu takich, które nadają się do obróbki przez publiczne systemy recyklingu. Mamy na uwadze każdy etap cyklu życia naszych produktów, więc dbamy także o utylizację i recykling materiałów z naszych opakowań. Celem jest osiągnięcie gospodarki obiegowej plastiku, która będzie podobna do funkcjonującej już od dawna gospodarki papieru.   

Do 2025 r. Henkel planuje sprawić, że nasze opakowania będą w 100% zdatne do recyklingu i ponownego użytku. Co więcej, chcemy ograniczyć ilość plastiku pierwotnego ze źródeł kopalnych w naszych produktach o 50 procent. Osiągniemy to poprzez zwiększenie proporcji plastiku z recyklingu do ponad 30 procent, zmniejszenie zawartości plastiku oraz częstsze stosowanie bioplastiku.
Więcej informacji na temat zaangażowania marki Henkel znajdziesz tutaj: https://www.henkel.com/sustainability/positions/packaging

Nasze możliwości recyklingu

Butelka Perwoll wykonana z plastiku nadaje się w 100% do recyklingu po oddzieleniu jej od zakrętki i wrzuceniu do żółtego pojemnika na plastik.

Wszystkie nasze butelki Perwoll powstają z plastiku w części pochodzącego z recyklingu i zawsze nadają się do ponownego przetworzenia.

Opakowania Perwoll bez napisu
 • Składniki i Formuły

  Co jest w środku?

  Receptury Perwoll są nieustannie ulepszane pod kątem pielęgnacji tkanin, która utrzyma piękno twoich ubrań na dłużej.

 • Podróż Produkcyjna

  Podróż Produkcyjna

  Nagłe zwiększenie ilości CO2 w atmosferze powoduje ocieplanie się planety i jest głównym powodem zmian klimatu.

 • Twój Wkład

  Bądź częścią ruchu

  Blisko 80% zużywanej energii i śladu węglowego detergentów do prania wynika z fazy użytkowania, czyli przez faktyczny proces prania w domu.