Skip to Content

Perwoll i Top Model łączą siły w słusznej sprawie!

Poznaj szczegóły tej nadzwyczajnej współpracy i dowiedz się więcej na temat zrównoważonej mody!

Wiesz, że średnio chodzimy w jednym ubraniu 7 razy, a potem po prostu je wyrzucamy? To bardzo szybko, prawda? Dlaczego tak się dzieje? Czy to kwestia szybko zmieniających się trendów, wybierania ubrań słabej jakości, a może kompulsywnych zakupów i konsumpcjonizmu?

Perwoll i Top Model jednoczą się i zdecydowanie mówią stop zjawisku fast fashion! Zamiast tego rekomendują zrównoważone podejście do mody, oparte na mądrym kupowaniu i dawaniu swoim ubraniom drugiego życia. Wszystko w trosce o dobro naszej planety.

W tę niezwykłą ideę wpisuje się marka Perwoll - niepodważalny ekspert w kategorii specjalistycznych środków do prania tkanin.  Również program Top Model hołduje tej zasadzie. To dlatego między brandami nawiązała się współpraca. Co z tego wyszło? Szczegóły poniżej!

Top Model pokazuje, że branża fashion się zmienia!

To jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych typu reality show. Od 2010 roku emitowany jest na antenie TVN. Zasad chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jury w składzie: Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Dawid Woliński i Marcin Tyszka szukają najciekawszych osobowości i najbardziej charyzmatycznych kandydatów na modeli. Uczestnicy biorą udział w sesjach zdjęciowych, fashion weekach, a także w pokazach. Sesja z pająkami i gadami, pozowanie na wrotkach lub w "gwiezdnym pyle"? Dla początkujących modeli nie ma rzeczy niemożliwych. Być może dlatego program cieszy się tak wielką popularnością.

Teraz Top Model ma na celu uświadomić swoich widzów, że moda to nie tylko piękni ludzie i stylowe ubrania. To też misja oparta na zrównoważonym podejściu do kupowania. 

Uczestnicy programu stanęli przed trudnym zadaniem. Mieli znaleźć ubrania w second-handzie i uszyć z nich pełną stylizację dla swojego partnera. Kolejnym elementem zadania było stworzenie hasła, promującego ideę slow fashion. Następnie uczestnicy pozowali w swoich strojach na bulwarach wiślanych w Warszawie. Na zwycięzców czekała sesja do niezwykłej kampanii marki Perwoll. Kto wygrał? O tym zadecydowali przechodnie. Najlepsze okazały się Nicole Akonchong i Dominika Wysocka z hasłem „Second hand. Second life.“ Dziewczyny idealnie ukazały DNA marki Perwoll, w którym oprócz dbania o ubrania, dużo miejsca zajmuje troska o środowisko.

Zobacz backstage sesji:

You need to accept cookies to play this video

#RethinkNew czyli przemyśl modę na nowo

Wyobraź sobie, że stoisz przed szafą wypełnioną po brzegi i nie masz w co się ubrać. Albo że właśnie wróciłaś z kolejnego shoppingu i nie wiesz, gdzie włożyć nowe tony ubrań. Znasz te scenariusze? Modowy konsumpcjonizm to błędne koło. Kupujesz ubrania słabej jakości, które szybko się niszczą, wyrzucasz je i kupujesz kolejne. Cierpi na tym nasza planeta i… twój portfel.

Warto zmienić podejście do pewnych  kwestii. Idea #RethinkNew zachęca do rozsądnego kupowania. Zamiast wyrzucać ubrania, namawia się do ich powtórnego wykorzystania lub przerabiania. Czasem dodatkowe guziki, modne kołnierzyki czy naszywki mogą zupełnie zmienić cały look! Zainspiruj się!

Postaw na jakość ubrań, a nie na ich ilość. Wybieraj takie stroje, które będziesz mogła łączyć w różnych konfiguracjach, tworząc niepowtarzalny styl. Chodzi oczywiście o kapsułowe podejście do mody. Zamiast tony różnych rzeczy - masz w szafie kilka koszul, swetrów, spodni, sukienek i spódnic oraz dodatków, które możesz miksować ze sobą, tak by pasowały na różne okazje.

"Nowe? Nie! Wyprane w Perwollu!"czyli jak dbać nie tylko o ubrania, ale i o naszą przyszłość

Marka Perwoll z kampanią #RethinkNew idealnie wpisuje się w ideę slow fashion. To dzięki niej ekspert w dziedzinie pielęgnacji tkanin jest jeszcze bliżej mody, edukując konsumentów, by podejmowali mądre decyzje zakupowe, dbając tym samym o naszą planetę i ekologię.

Recepta na sukces według Perwoll

Jak to możliwe, że tkaniny wyprane w Perwollu wyglądają jak nowe? Wszystko za sprawą formuły, która nie tylko usuwa plamy z ubrań, ale także ożywia kolory. Ponadto wygładza i wzmacnia włókna tkanin oraz zwiększa ich elastyczność.

Perwoll może pochwalić się szerokim portfolio specjalistycznych środków do prania. Co znajdziemy w ofercie marki? To aż 7 wariantów produktów w 3 kategoriach:

1. KATEGORIA:  OCHRONA KOLORU

Wariant Color  do wszystkich kolorowych tkanin

Wariant Black do tkanin ciemnych i jeansu

Wariant White – do tkanin białych i jasnych

2. KATEGORIA: OCHRONA TKANIN

Wariant Wool&Delicates - do tkanin delikatnych np. wełnianych, jedwabnych lub wiskozowych

Wariant Sport - do tkanin funkcjonalnych, w głównej mierze sportowych, zazwyczaj posiadających membranę i wymagających specjalistycznej pielęgnacji

3. KATEGORIA:  DO WSZYSTKICH KOLORÓW I TKANIN, POZA DELIKATNYMI

Wariant Renew&Blossom o przepięknym, eleganckim zapachu

Wariant Renew&Repair przeciwdziała mechaceniu się tkanin

Marce Perwoll zależy, by ubrania służyły jak najdłużej i wyglądały jak nowe! To dlatego Perwoll wpisuje się w ideę slow fashion i wraz z hasłem #RethinkNew zachęca do mądrego kupowania i ponownego wykorzystania ubrań. Wiesz, że wszystko zależy od nas? Zastanów się i zmień myślenie! Moda to nie pełna szafa. To mądre podejście do tego, co nosimy!