Skip to Content
Kobieta w bordowej sukience stojąca na tle czerwonej ściany.

Środek do prania kolorowego - więcej kolorów w życiu

Oprócz kroju i materiału, to przede wszystkim kolory inspirują nas w modzie: nasza ulubiona bluzka w dokładnie ciemnej zieleni, która tak wspaniale podkreśla kolor naszych oczu; jasnożółta letnia sukienka, która wiosną przynosi świeżość i radość; tajemnicza mała czarna – z pewnością masz w swojej szafie ulubioną rzecz, którą kochasz przede wszystkim za kolor.

Specjalne środki piorące chronią kolory

Podczas pielęgnacji odzieży istotnym problemem jest ochrona pierwotnych kolorów. Ulubione ubrania często się nosi, dlatego lądują one znacznie częściej w pralce. Pranie zmywa nie tylko brud z włókien, ale zawsze również niewielką ilość barwnika. Aby tego uniknąć i cieszyć się długo ulubionymi kolorowymi ubraniami, do prania należy używać środka piorącego Perwoll Renew & Repair Color.

Środek do prania kolorowego - co czyni go wyjątkowym?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zakup specjalnego środka do prania ubrań kolorowych jest mało sensownym uzupełnieniem uniwersalnego proszku do prania. Jednak obydwa te środki piorące mają różne właściwości, które wpływają na pranie. Głównym zadaniem większości uniwersalnych środków do prania jest uzyskanie czystości tekstyliów. W tym celu często zawierają one substancje wybielające. Pozwalają one na dokładne usunięcie plam, co jest istotne w przypadku pościeli, ręczników i wielu innych rodzajów tekstyliów. Z kolei środki piorące przeznaczone do prania ubrań kolorowych nie zawierają substancji wybielających. Podobnie jak środki piorące do tkanin wrażliwych, muszą być one delikatne i zapewniać dokładne pranie.

Perwoll Renew & Repair Color zapewnia więcej niż tylko dokładne wypranie Twoich ulubionych ubrań – środek ten odświeża kolory i pielęgnuje intensywnie kolorowe materiały. Zasada jest prosta - gładkie włókna lepiej odbijają światło, dzięki czemu postrzegamy bardziej intensywne kolory. Dlatego Perwoll pielęgnuje i wzmacnia włókna oraz wygładza szorstkie materiały. Dzięki temu nawet wyblakłe już ubrania po praniu znów zalśnią świeżym kolorem.

Do jakich kolorów nadaje się najlepiej Perwoll Renew & Repair Color?

Perwoll Renew & Repair Color to odpowiedni środek piorący dla każdego koloru. Ponieważ nie zawiera żadnych barwników, a kolory odświeża jedynie dzięki pielęgnacji włókna, nadaje się tak samo do prania delikatnego koloru liliowego, jak i indygo. Jednak przed użyciem środka do prania należy dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału wykonana jest odzież. Perwoll Renew & Repair Color nadaje się idealnie do łatwych w pielęgnacji i delikatnych tekstyliów, które prać można w temperaturach od 20 do 60°C. Wełnę i jedwab natomiast lepiej prać przy użyciu środka Wool & Delicates.

Do prania ubrań w kolorach ciemnych lub czarnych nadaje się znakomicie Perwoll Renew & Repair Black, który odnawia i zapewnia intensywność mocnych kolorów. W przypadku tekstyliów białych doskonałym wyborem będzie Perwoll Renew & Repair White - chroni on i intensyfikuje biel tkanin, które ulegają łatwo żółknięciu i szarzeniu.

Powiązane artykuły

 • Perwoll Renew Color

  Formuła odnawiająca intensywność kolorów Twoich ubrań, bez dodatkowych barwników.

 • Perwoll Renew Wool

  Specjalny płyn do pielęgnacji wełnianych i delikatnych tkanin.

 • Perwoll Renew Black

  Formuła odnawiająca intensywność kolorów Twoich ciemnych ubrań, bez dodatkowych barwników.

 • Perwoll Renew White

  Formuła odnawiająca intensywność kolorów Twoich jasnych i białych ubrań, bez dodatkowych barwników.