Skip to Content
Na stole leżą dżinsy, nożyczki, gumki i kolorowe naszywki

Dziura w całym: trzy popularne sposoby naprawy dżinsów fast fashion

Nie ma wątpliwości, że dżinsy fast fashion nie są produkowane z myślą o długim noszeniu. Zakup odzieży trwałej odzieży wysokiej jakości jest lepszy dla środowiska i korzystniejszy na dłuższą metę. Jeśli starasz się zmienić swoje podejście do korzystania z ubrań, ale nadal masz w szafie stare, podniszczone dżinsy fast fashion, nie wyrzucaj ich. Pokażemy Ci kilka rozwiązań, które pomogą Ci je naprawić.

Jak przedłużyć żywotność dżinsów fast fashion

Dobra wiadomość jest taka, że nawet dżinsy fast fashion z czasem stają się lepsze. Tkanina lepiej się układa, a każda para spodni nabiera indywidualnego charakteru. Nawet jeśli są dziurawe, ma uszkodzony suwak lub przetarty rąbek. Dowiedz się, w jaki sposób możesz naprawić często spotykane problemy dotyczące dżinsów fast fashion i móc cieszyć się nimi dłużej.

Pomysły na samodzielną naprawę dżinsów fast fashion

You need to accept cookies to play this video

Potrzebne materiały i przybory:

 • para uszkodzonych dżinsów fast fashion
 • gumka do naprawy uszkodzonego suwaka
 • nożyczki do naprawy przetartego rąbka bez konieczności szycia
 • łaty lub aplikacje samoprzylepne lub do naprasowania

Instrukcje:
1. Jednym z najczęstszych problemów związanych z dżinsami fast fashion jest to, że są trudne w naprawie dla osób, które nie potrafią szyć. Wymiana suwaka jest kosztowna, ale znamy szybki, prosty i skuteczny trik, dzięki któremu możesz go naprawić. Przewlecz gumkę recepturkę, gumkę do włosów albo nawet spinacz do papieru przez otwór w uchwycie suwaka, a następnie zaczep za guzik spodni – koniec z rozpiętym rozporkiem. Jeśli przytyłaś, jesteś w ciąży lub próbujesz się wcisnąć w dżinsy po kimś innym, możesz wykorzystać ten sposób, aby zapiąć spodnie. Przewlecz gumkę recepturkę przez dziurkę od guzika, a następnie zaczep drugi koniec o guzik. Załóż dłuższą bluzkę zakrywającą pas i nikt nie zauważy różnicy.

Dwie dłonie naprawiające zamek dżinsów za pomocą gumki

2. Przetarty rąbek to równie częsty problem – i podobnie trudny do rozwiązania bez umiejętności szycia. Na szczęście moda jest po naszej stronie. Wykorzystaj to, że postrzępione nogawki o nierównej długości są teraz modne. Odetnij rąbek z tyłu dżinsów, aby usunąć przetartą część. Następnie odetnij z przodu kawałek materiału tak, aby krawędź nogawki znajdowała się na wysokości kostki. Potnij i wystrzęp krawędź. Spodnie będą wyglądać jeszcze lepiej po praniu.

Znoszone dżinsy, które z przodu nad stopami są skrócone, a na pięcie są dłuższe

3. Tylne kieszenie dżinsów są narażone na różne trudności. Muszą utrzymać Twój portfel, telefon i wszystko inne, co w nich umieścisz. Gdy usiądziesz z pełnymi kieszeniami, szwy i krawędzie naciągają się jeszcze bardziej. Prędzej czy później to musi się skończyć. Jak wymienić kieszeń dżinsów? Zastąp je dekoracyjnymi aplikacjami. Aby szybko rozwiązać problem, użyj aplikacji samoprzylepnej, np. takiej jak nasza, z cekinami. Jeśli zależy Ci na pewniejszym mocowaniu, wybierz aplikacje do naprasowania. Sposobem na zagwarantowanie swojej kieszeni większej trwałości jest przyszycie łaty, dzięki której kieszeń będzie bardziej wytrzymała niż kiedykolwiek wcześniej.

Powiązane artykuły

 • Modna przyjaźń na zawsze

  Jak pielęgnować odzież, aby służyła nam przez długie lata

 • Trzy sposoby naprawy sukienek

  Jak naprawić sukienkę – pęknięty szew, rozdarcie i oberwany rąbek

 • 1 koszula na 6 sposobów: Akcesoria

  Prosta biała koszula w sześciu różnych odsłonach.

 • Modna przyjaźń na zawsze

  Jak pielęgnować odzież, aby służyła nam przez długie lata

 • Trzy sposoby naprawy sukienek

  Jak naprawić sukienkę – pęknięty szew, rozdarcie i oberwany rąbek

 • 1 koszula na 6 sposobów: Akcesoria

  Prosta biała koszula w sześciu różnych odsłonach.