Skip to Content
Dwie ręce przesuwają wełniane swetry na drążku na ubrania

Detergent do wełny: delikatne pranie wełny i tkanin delikatnych

Chcesz, aby Twój ulubiony wełniany lub kaszmirowy sweter przetrwał jak najdłużej? Zapewnij mu odpowiednią ochronę. Wykorzystaj moc ochrony Perwoll Wool & Delicates, aby nadać wełnianym ubraniom lub innym, delikatnym częściom garderoby dodatkową miękkość i doświadczyć jej na własnej skórze.

Dlaczego detergent do wełny i tkanin delikatnych jest tak istotny?

Chcesz zapewnić swoim delikatnym ubraniom odpowiednia pielęgnację, aby cieszyć się nimi jak najdłużej? Jest to możliwe dzięki specjalnym detergentom do wełny i tkanin delikatnych, takich jak jedwab. Sprawiają one, że włókna w delikatnych materiałach, takich jak wełna z merynosów, są odpowiednio chronione. Detergenty do wełny takie jak Perwoll nie zawierają wybielaczy ani rozjaśniaczy, a zamiast tego wykorzystują do czyszczenia mydło lub inne enzymy. Wygładzają włókna i pomagają w utrzymaniu intensywności kolorów.

Większość wełnianych lub delikatnych tkanin można prać ręcznie lub za pomocą delikatnego programu w pralce. Detergenty do wełny przekonują do siebie tym, że efektywnie usuwają zanieczyszczenia nawet w niskich temperaturach. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30°C. Lekko zabrudzone ubrania wystarczy prać w 20°C. Delikatne czyszczenie nie niszczy ubrań i sprawia, że tworzy się mniej kulek. Aby poznać odpowiednią temperaturę prania dla danego ubrania, najlepiej sprawdzić wszytą po wewnętrznej stronie metkę. Tam znajdują się najważniejsze informacje o tym, czy i jak prać ubranie.

Wełnę i tkaniny delikatne należy wirować w pralce z niską prędkością. Po wypraniu przywróć właściwy kształt ubrania, delikatnie pociągając je w odpowiednich miejscach, i pozostaw je do wyschnięcia, układając je tak, aby nie straciło swojego kształtu.

Pranie wełny za pomocą detergentu i płynu zmiękczającego do tkanin jednocześnie?

Aby wyczyścić delikatne włókna, takie jak wełna, jedwab czy nawet puch, potrzebny jest instynkt. Mieszanka aktywnych składników w detergencie do wełny zapewnia miękkość i puszystość włókien. Perwoll Wool & Delicates jest dostępny w postaci płynnego detergentu oraz proszku do prania – wybór należy do Ciebie.

Usuwanie plam z wełny: czy wystarczy detergent do wełny?

Jeśli na ubraniach z innych materiałów, takich jak bawełna, znajdują się brzydkie plamy, można użyć specjalnej soli odplamiającej. Następnie możesz wyprać ubrania w odpowiednim detergencie – na przykład w Perwoll Renew Color & Fiber, aby uzyskać intensywniejszy kolor ubrań, lub w Perwoll Care & Repair, dzięki któremu ograniczysz mechacenie ubrań.

Powiązane artykuły

 • Perwoll Delicate

  Specjalny płyn do pielęgnacji wełnianych i delikatnych tkanin.

 • Symbole prania

  Co oznaczają symbole na metkach ubrań

 • Pranie bikini: jak dbać o strój kąpielowy

  W ten sposób Twój kostium kąpielowy będzie niezniszczalny i zachowa swoje kształty.

 • Perwoll Delicate

  Specjalny płyn do pielęgnacji wełnianych i delikatnych tkanin.

 • Symbole prania

  Co oznaczają symbole na metkach ubrań

 • Pranie bikini: jak dbać o strój kąpielowy

  W ten sposób Twój kostium kąpielowy będzie niezniszczalny i zachowa swoje kształty.