Enzymy

Enzymy to prawdziwy przełom. Pomagają one chronić, a nawet odnawiać kolory twoich ubrań oraz pomagają zapobiegać mechaceniu się, które jest wynikiem narażania tekstyliów na obciążenie mechaniczne, dzięki wygładzaniu włókien. Są one również używane do skutecznego usuwania plam.

Dobrze wiedzieć

Enzymy to związki pochodzenia biologicznego. Są to skuteczne składniki działające jak katalizatory, co oznacza, że każda ich cząsteczka działa podczas prania wielokrotnie. Jednym z rodzajów enzymów są celulazy, które przeciwdziałają mechaceniu, zapewniając utrzymywanie gładkości tkanin, chroniąc ich kolory i poprawiając białe odcienie tkanin. Niezależnie od stężenia zawartości w detergencie, enzymy - zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie detergentów - muszą być deklarowane na opakowaniu.

Jaki efekt dają enzymy?

Jest wiele rodzajów enzymów. Każdy z nich pomaga usuwać inne plamy. Dzieje się to już w niskich temperaturach, zapewniając skuteczne pranie w temperaturze 20 lub 30°C. Jeden z enzymów zapobiega mechaceniu tkanin i zapewnia utrzymywanie żywych kolorów lub bieli.

Dłoń ustawiająca regulator pralki na 30 stopni