Pobieranie oleju z brązowej butelki

Zapachy

Dla wielu osób cudowny zapach świeżego prania jest szczególnie ważny. Dlatego używamy naturalnych oraz syntetycznych kompozycji zapachowych.

Dobrze wiedzieć

Kobieta wąchająca pranie znajdujące się w koszu na bieliznę

Kompozycje zapachowe to mieszanina wielu substancji. Stosowane są w celu nadania przyjemnego zapachu produktowi i praniu.
Niektóre specjalnie opracowane kompozycje przeciwdziałają nieprzyjemnym zapachom np. używanej odzieży sportowej.
Spośród kilku tysięcy substancji, mogących wchodzić w skład kompozycji zapachowych, niektóre są częściej niż inne kojarzone z alergiami. W związku z tym muszą być one podawane na etykietach detergentów, aby umożliwić unikanie ich osobom mającym alergie.

Do czego są używane?

Kompozycje zapachowe są używane nie tylko w celu nadawania przyjemnego, długotrwałego zapachu praniu, ale i również samemu produktowi. Ponadto niektóre specjalnie stworzone nuty zapachowe zwalczają również nieprzyjemne zapachy, co jest szczególnie istotne w przypadku odzieży sportowej.

Jak stosujemy zapachy?

Wszystkie stosowane przez nas kompozycje zapachowe spełniają wymagania prawne i zostały przebadane pod względem zdrowotnym. Substancje zapachowe, uznane prawnie za alergeny, sa podawane na etykietach.