Skip to Content
Upiększ swoje ubrania dzięki ozdobom

Super stylizacja: Biała koszula na sześć sposobów z akcesoriami

Chcesz przerobić swoje ubrania przy minimalnym nakładzie pracy? Dzięki odpowiednim poradom DIY, nawet mała garderoba kapsułowa może przejść długą drogę. Nasz film pokazuje, jak przekształcić wcześniej uwielbianą białą koszulę w ozdobiony sześcioma różnymi technikami model, przy minimalnym wysiłku i zerowej wcześniejszej wiedzy.

Dlaczego przerabiać ubrania?

Jasne, możesz wyrzucić starą białą koszulę, której od dawna nie nosisz - ale nie o to chodzi w Rethink New! Zamiast tego potraktuj ją jak puste płótno, które można przekształcić przy minimalnym wysiłku.

W jednym z naszych filmów pokazaliśmy Ci, jak zmienić styl białej koszuli, używając wyłącznie akcesoriów. W tym odcinku wyjaśniamy, jak przerobić białą koszulę za pomocą trwałych lub półtrwałych dodatków. Trzeci odcinek poprowadzi Cię z kolei przez metody przekształcania koszuli przez cięcie, skręcanie i obracanie.

Modowy tutorial DIY: Biała koszula na sześć sposobów z ozdobami

You need to accept cookies to play this video

Czego potrzebujesz:

 • Biała koszula
 • Ozdoby (perły lub koraliki, tkaniny dekoracyjne lub łatki do naprasowania, guziki, farba do tkanin, taśma dekoracyjna, taśma cekinowa...)
 • Narzędzia (igła i nici, taśma do naprasowania lub samoprzylepna, nożyczki, klej do tkanin, żelazko)

Jak to zrobić:

1. Dodaj kołnierz z pereł
Dekoracyjne perły, koraliki lub ćwieki sprawiają, że kołnierzyk staje się naprawdę stylowy. My przyszyliśmy perły o różnych rozmiarach na gładkim białym kołnierzu, aby uzyskać szykowny, monochromatyczny efekt końcowy. Użyj kleju do tkanin, aby uzyskać jeszcze prostszą, bezszwową alternatywę. Dla bardziej imprezowego wyglądu, możesz zamienić perły na kolorowe koraliki lub cekiny. Ćwieki dodają punkowy akcent. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i znajdź własną modową inspirację DIY!

Krok 1: kobieta pokazuje jak ozdobić koszulę perłami

2. Wybierz swoją kieszeń
Nudne białe kieszenie na piersi to przeżytek. Pozwól, aby Twoje dzikie ptaki latały z nadrukiem w formie flaminga. Wykorzystaliśmy resztki zabawnego materiału i samoprzylepną taśmę w celu jednorazowego przekształcenia koszuli. Aby uzyskać trwały efekt, użyj taśmy do naprasowania lub przyszyj ozdobny element.

Krok 2: kobieta używa materiału z recyklingu do stworzenia nowej kieszonki na piersi

3. W roli głównej: guziki
Nie ma łatwiejszego sposobu, aby przerobić swoje ubrania, niż zastąpienie nudnych guzików zabawnymi. Wystarczy odciąć zwykłe białe guziki i przyszyć kolorowe, błyszczące, nietypowe zamienniki. Wybraliśmy srebrne guziki w kształcie gwiazdy, które teraz wysuwają się na pierwszy plan białej koszuli.

4. Spryskaj ją na niebiesko
Farba do tkanin przyjmuje wiele rodzajów, kolorów i rozmiarów. Uwielbiamy farby w sprayu, które są łatwe w użyciu i zapewniają piękny efekt akwareli. Wystarczy upewnić się, że zabezpieczyłaś otaczające powierzchnie, nosisz rękawice i umieściłaś nieprzepuszczalną warstwę ochronną pomiędzy przednią i tylną częścią koszuli. Dopełnij wygląd syreny złotym paskiem.

Krok 4: kobieta używa farby do tkanin, aby odnowić koszulę

5. Przypnij ją
Agrafki dostarczają inspiracji DIY od czasów ery punk rocka. Użyliśmy bardzo dużych agrafek w talii szerokiej koszuli, aby przeciągnąć przez nie dekoracyjną wstęgę.

Krok 5: kobieta używa agrafek do wystylizowania koszuli

6. Kochaj ją
Pokaż, jak bardzo kochasz przerabiać swoje ubrania, wyrażając to błyszczącymi złotymi literami. Umieść taśmę cekinową za pomocą kleju do tkanin lub - w celu uzyskania bardziej trwałego efektu - przyszywając ją.

Krok 6: kobieta upiększa koszulę taśmą z cekinów

Jak prać przerobione ubrania z ozdobami

Po wprowadzeniu w życie naszych modowych wskazówek DIY, Twoja zwykła biała koszula nie będzie już wyglądać tak prosto. Upewnij się, że pierzesz właściwie z Perwoll Renew Advanced White & Fibre. Pamiętaj dodatkowo, że klej do tkanin, farby, cekiny lub kleje do naprasowania mogą mieć inne wymagania dotyczące prania niż sama odzież. Sprawdź przed pierwszym praniem ozdobionej koszuli!

Powiązane artykuły

 • 1 koszula na 6 sposobów: Twist & cut

  Biała koszula w sześciu różnych odsłonach — proste zmiany.

 • Jak kupować odzież vintage

  Najlepsze porady na znalezienie nieoszlifowanego diamentu.

 • Odpowiednie pranie: Sukienka bieliźniana vintage

  Przewodnik prania jedwabnych sukienek bieliźnianych vintage i innych delikatnych ubrań.

 • 1 koszula na 6 sposobów: Twist & cut

  Biała koszula w sześciu różnych odsłonach — proste zmiany.

 • Jak kupować odzież vintage

  Najlepsze porady na znalezienie nieoszlifowanego diamentu.

 • Odpowiednie pranie: Sukienka bieliźniana vintage

  Przewodnik prania jedwabnych sukienek bieliźnianych vintage i innych delikatnych ubrań.