Skip to Content
Na wieszakach wiszą różnokolorowe koszulki

Torba z koszulki? To proste!

Jeden z Twoich ulubionych T-shirtów stał się za mały lub za duży, kolor jest sprany, a szwy się postrzępiły? Nie ma powodu do zmartwień! Wcale nie musisz go wyrzucać, ani oddawać. Wystarczy, że dasz mu nowe życie, przerabiając go na modną torbę! Dzięki temu będziesz go nadal nosić i mieć nowy, piękny dodatek. Najlepsze z tego wszystkiego: dzięki naszej instrukcji nie potrzebujesz nawet igły i nici, wystarczy para nożyczek i trochę czasu oraz cierpliwości. Dowiedz się, jak zrobić torebkę z koszulki!

Jak zrobić torebkę z koszulki?

Piękną i modną torbę można zrobić z praktycznie każdej koszulki, ale idealne są topy z mocnej bawełnianej tkaniny w klasycznym kroju bez pasa. Solidna tkanina jest ważna, ponieważ w przeciwnym razie torba będzie się uginać, gdy będzie pełna. Prosty krój jest korzystny, ponieważ torba ma również prosty kształt, a tym samym wnętrze, w którym można sporo schować.

Im większa koszulka, tym więcej zmieści się w Twojej nowej torbie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przerobić na torbę małą koszulkę dziecięcą. Może nie wykorzystasz jej na duże zakupy spożywcze, ale taka torba z koszulki doskonale sprawdzi się w przypadku klamerek i innych drobnych przedmiotów domowych.

Jak zrobić torebkę z koszulki? Krok po kroku

Przy odrobinie umiejętności można ze starych ubrań wyczarować coś nowego i pięknego. I tak na przykład męskie koszule i stare swetry nadają się do tego, by stworzyć z nich piękne nowe rzeczy. Przekształcenie koszulki w torbę jest jednak jednym z najprostszych projektów DIY. Można go zrealizować w pięciu szybkich krokach:

 • Rozłóż koszulkę na płaskiej powierzchni i wytnij rękawy oraz obszycie dekoltu. Koszulka powinna wyglądać teraz jak tank top; materiał, który pozostał między rękawami a dekoltem, posłuży jako uchwyt dla Twojej nowej torby.
 • Odetnij dolne obszycie koszulki i określ, gdzie powinno kończyć się wnętrze torby. W tym celu obróć koszulkę na lewą stronę i zaznacz to miejsce poziomą linią ołówka.
 • Teraz ponownie sięgnij po nożyczki i wytnij wiele równych, pionowych frędzli aż do linii, którą zaznaczyłaś ołówkiem. Podczas cięcia należy przeciąć przód i tył tkaniny tak, aby na końcu mieć dwa frędzle na sobie.
 • Dół torebki zamykamy poprzez zawiązanie frędzli razem. Zanim to jednak zrobisz, zdecyduj, czy chcesz, aby frędzle były widoczne, czy nie. Jeśli nie chcesz, aby frędzle zwisały w dół, obróć koszulkę na lewo przed zawiązaniem węzła, aby pozostały w środku. Jeśli chcesz, aby frędzle były widoczne, obróć T-shirt na prawą stronę przed wiązaniem.
 • W ostatnim kroku sprawdzasz poprawność węzłów. Jeśli torba nadal jest obrócona na lewą stronę, obróć ją na prawą i delikatnie rozciągnij do kształtu. Torba z koszulki jest teraz gotowa do użycia.

Torba z koszulki: Jak o nią dbać?

Korzystając z nowej torebki, pamiętaj, że pomiędzy węzłami na dole znajdują się małe otwory, przez które mogą Ci wypaść niewielkie przedmioty (na przykład spinki do włosów). Dlatego w tego typu torbie warto umieścić dodatkową niewielką torebkę. Torba z koszulki jest praktyczna i sprawdza się świetnie w przypadku osób uprawiających sport lub tych, które wybierają się na plażę.

Od czasu do czasu warto sprawdzić węzły i zacisnąć te, które się poluzowały. Zaleca się także bardzo delikatne czyszczenie! Szczególnie polecamy jeden z płynów Perwoll z serii Renew!

Teraz już wiesz jak zrobić torebkę z koszulki! Koniecznie sprawdź inne artykuły na naszym blogu. Dowiesz się z nich między innymi, jak prać jedwab, jak naprawić sweter oraz jak przerobić sukienkę!

Powiązane artykuły

 • Spódnica ze spodni

  Parę starych jeansów możesz z łatwością przerobić na nowy element garderoby. Spódniczka jeansowa ze spodni? Sprawdź, jak zrobić!

 • Kintsugi Jeans DIY

  Naprawa podartych jeansów z wykorzystaniem starej filozofii japońskiej.

 • Podstawy zrównoważonej garderoby

  Jak wdrożyć w szafie zasady zrównoważonego rozwoju

 • Spódnica ze spodni

  Parę starych jeansów możesz z łatwością przerobić na nowy element garderoby. Spódniczka jeansowa ze spodni? Sprawdź, jak zrobić!

 • Kintsugi Jeans DIY

  Naprawa podartych jeansów z wykorzystaniem starej filozofii japońskiej.

 • Podstawy zrównoważonej garderoby

  Jak wdrożyć w szafie zasady zrównoważonego rozwoju